Yasa Medya Kocaeli Sektör ve Rakip SEO Analizi

Sektör ve Rakip SEO Analizi

SEO ( search engine optimization) yani arama motoru optimizasyonu,  her web sitesine sahip veya web sitesi düşünen kişilerin mutlaka ama mutlaka önem vermesi gereken bir konudur. Herhangi bir sektör veya kişisel blogunuzda  öne çıkmak için web sitenizi –içerikleriniz dahil- SEO kurallarına göre düzenlemeli; arama motorlarında ön plana çıkarak böylece hem daha fazla ziyaretçi hem de –eğer e-ticaret sitesi ise- daha fazla ürün göstererek satın alma olasılığını arttırabilirsiniz. 

SEO yani arama motoru optimizasyonu ikiye ayrılır. SEO sektör açısından Sektör SEO analizi ve Rakip SEO analizi olarak ayrılan analiz çeşitleribenzer özellikleri olsa da farklı alanlarda işlevsellik göstermektedir. 

Rakip SEO analizi Kocaeli

1) SEKTÖR SEO ANALİZİ

 Özellikle e-ticaret sitelerinde kullanılan ‘Sektör SEO Analizi’ web sitesini yönettiğiniz veya sahibi olduğunuz firmanın kategorisindeki diğer siteleri incelemeniz ve yapılan incelemeye göre önüne geçmenize olanak sağlar. Sektör SEO Analizi konusunda Kocaeli firmalarından Yasa Medya, birçok yenilikle talep edenin karşısına çıkar. Bu  yeniliklerden bazıları ise; herhangi bir sektörde yapılan web sitesini inceleyip ayrıntılı raporu ortaya çıkardıktan sonra aynı işlemi diğer web sitelerine de yapmasıyla gerçekçi ve doğru verilerin baz alındığı bir sonuç raporunu talep eden kişi veya kurumun karşısına çıkarır. 

2) RAKİP SEO ANALİZİ

Kurumsal, ticaeri veya kişisel web sitenizi inceleyen Yasa Medya, talep edenin öne çıkmak istediği anahtar kelimeleri analiz eğer ve gerçekçi sonuçlarla onay aldıktan sonra çalışmalarına başlar. Rakip SEO Analizi bu aşamadan sonra başlar. Önce talep edenin web sitesi tanınmalı daha sonra ise rakiplerinin ne tür çalışmalarla öne çıktığı belirlenmelidir. Bütün bu aşamalardan sonra proje detaylandırılarak çalışmalara başlanılır. Kocaeli firmaları arasında Yasa Medya SEO analizi yönüyle öneç ıkmaktadır.