Yasa Medya Kocaeli Mobil SEO Analizi Hizmeti

Mobil SEO Analizi Hizmeti

Günümüz teknolojileri arasında ‘akıllı telefonlar’ bilgisayarların önüne geçmiştir. Dünyada yapılan araştırmalara göre kullanıcılar bilgisayarları açmaya zaman bulamazken, akıllı telefonlarından günde binlerce arama yapmaktadırlar.

SEO web sitesi için olmazsa olmazlardan biriyken akıllı telefon teknolojisinin gelişimiyle birlikte bir alt kategori olan mobil SEO ortaya çıkmıştır. Peki Mobil SEO nedir, ne işe yarar?

MOBİL SEO

Mobil SEO, akıllı telefon teknolojisinin gelişimiyle birlikte ortaya çıkan bir SEO altyapısıdır. Arama motorları akıllı telefon teknolojilerinin gelişimiyle birlikte kendilerini yeniden dizayn etmiş, mobil SEO kriterlerine göre kullanıcılara yeni seçenekler sunmuştur. Örnek verecek olursak, herhangi bir bilgisayardan yapılan Google araması eskiden mobil sonuçları getirirken; artık büyük oranda masaüstü web sitelerine öncelik vermektedir. Bu sonuç aynı zamanda mobilden yapılan Google aramasında ters sonuçlar doğurmaktadır; mobilden yapılan aramaya mobil web sitelerine önem verilmesi gibi.

Kocaeli Mobil SEO Hizmeti

MOBİL SEO ANALİZİ

Akıllı telefon teknolojisinin gelişimi ve kullanıcıların mobilden daha fazla arama yapması firmaları mobil konusunda güncelleme yapmak zorunda bırakmıştır. Mobil aratmalarda üst sıralarda çıkmak yapılan araştırmaya göre var olan trafiği %300 oranında arttırmaktadır. Ancak mobile uyum sağlayamamış yani mobil uyumlu tema kriterlerini sağlayamamış siteler; gittikte geri sıralara düşmekte böylece hem uzun ömürlülük süresi azalmakta hem de gelirleri doğrudan düşmektedir.

Koceali firmalarından Yasa Medya firmaların web site analizi ile birlikte talep edilsin edilmesin web sitesine özel olarak mobil SEO analizi yapmaktadır. Kocaeli şehrinde mobil SEO analizi konusunda uzman kadrosuyla ön plana çıkan Yasa Medya müşteri memnuniyeti ve firmaların yeni SEO tekniklerine adapte olmasını sağlamaktadır.