Yasa Medya Kocaeli Mevcut Backlink Analizi Hizmeti

Mevcut Backlink Analizi Hizmeti

SEO kriterleri konusunda akla gelen ilk maddelerden birisi Backlink maddesidir. Backlink diğer web sitelerinden kendi sitenize link almanız anlamına gelmektedir. SEO kriterleri arasında yerini ‘doğal backlink’ şeklinde almaktadır. Peki nedir bu doğal backlink?

DOĞAL VE YAPAY BACKLINK

Backlink, sitenize SEO gözünde yüksek puanlı herhangi bir web sitesinden link almanız anlamına gelir. Ancak SEO uzmanları oluşan linkin doğal yollarla olması gerektiğini söylemektedirler. Örneğin Kocaeli logo tasarımı konusunda ‘X’ firması logo tasarımı hakkında bir yazı yazmakta ve ‘Yasa Medya ile çalışmaktan’ memnun olduğunu söylemektedir; Burada Yasa Medya’ya harici bir link vermiştir. Ziyaretçi okuduğu içerikte Yasa Medya ismine tıkladığında olduğu web sitesinden çıkıp yönlendirilen siteye geçilecektir. Tüm bu süreç Yasa Medya’nın –farkında olsun ya da olmasın- yararına olmaktadır. Hem daha fazla ziyaretçi kazanmış; hem de SEO kriterlerini ‘doğal yollarla’ yerine getirmiştir. 

Kocaeli Backlink Hizmeti

SPAM BACKLINK

Doğal backlink yanında bir de spam ya da parayla anlaşılan backlink siteleri mevcuttur. Bu siteler bir süre gelen ziyaretçi sayısını arttırsa da daha sonra arama motorları bu durumu fark edince ‘Yapay backlink’ olduğunu anlayacak ve size bir nevi ceza verecektir. Bu cezaların birçok çeşidi bulunurken farkında olmadan arama motorlarından sitenizin silinmesi noktasına kadar gidebilir. 

Marmara Bölgesi Kocaeli şehrinde faaliyet gösteren lider firmalardan Yasa Medya SEO kriterlerine profesyonel kadrosuyla ayrı bir önem vermektedir. Oluşturulacak ya da oluşturulmuş web sitesini detaylı incelerken backlink kriterini ayrı bir yerde tutar. Web sitesine trafik gönderen yüksek puanlı backlinkleri ayırırken, para ile satın alınan veyahut bedava sitelerden gelen spam (kötü) backlinkleri engelleyerek olan veya oluşturulacak olan web sitesinin puanını yükseltir.